کوکتل میگو

 

 

مواد لازم:

 

میگو                        نفری 6 عدد

کاهو                       یک بوته نواری خیلی ریز خرد شده

لیمو                        یک عدد

تخم مرغ پخته            1 عدد

زیتون                       5 عدد

چغندر پخته               200 گرم

سس مایونز              200 گرم

گوجه فرنگی             برای تزئین

 

طرز تهیه:

 

میتوان به جای گوجه فرنگی از فلفل دلمه ای قرمز هم برای تزئین استفاده کرد.

 

تخم مرغ، زیتون، سس مایونز و چغندر را با هم مخلوط کرده ایم و مقداری هم زعفران برای خوشرنگ شدن آنها استفاده میکنیم و از آب چغندر استفاده نمیکنیم.

 

اگر میگو را تفت بدهیم یا داخل آب جوش بیندازیم گرد میشود برای جلوگیری از این کار، میگو را با پوست و درسته داخل آب در حال جوش میریزیم و میگذاریم بپزد و شکل میگو حفظ شود.

 


 

مقداری پیاز را خرد کرده و داخل آب جوش که میگو داخل آن است میریزیم تا بوی ضخم میگو گرفته شود.

 

وقتی میگوها پخته شد آب آن را دور میریزیم و پوست میگو را به راحتی با دست جدا میکنیم فقط قسمتی از پوست انتهای میگو را به عنوان دسته آن نگه میداریم.

 

پشت میگو با چاقو شیار ایجاد میکنیم و روده های میگو را در می آوریم و پاهای میگو را هم جدا میکنیم.

 

ظرفی را که داخل آن آب میریزیم روی حرارت میگذاریم تا آب به جوش آید سپس این میگوها را داخل آن میریزیم و در می آوریم سپس مقداری نمک، فلفل، زعفران، آب لیمو، میخک آسیاب شده، جوز هندی یا زنجبیل آسیاب شده اضافه میکنیم.

 

کاهوی کبریتی باریک خرد شده را داخل ظرفی که مواد داخل آن دیده شود میریزیم و یک لایه فلفل دلمه ای رنگی یا گوجه فرنگی که به صورت نگینی ریز خرد کرده ایم روی آن میریزیم و دوباره یک لایه کاهو میریزیم به صورتی که رنگ قرمز فلفل دلمه یا گوجه فرنگی در وسط کاهوها از بغل ظرف مشخص باشد سپس روی آن سس میریزیم و میگوهای آماده را به صورت آویز کناره های ظرف میچینیم.

 

میتوانیم در تهیه سس، از شکر یا سس کچاب یا مواد دیگری به دلخواه استفاده کنیم و نیازی نیست حتما این مواد گفته شده مصرف شود فقط باید دقت کنیم که ترکیب مواد با هم مزه خوبی ایجاد کنند.

 

برای هر نفر 6 - 8 عدد میگو دور ظرف میچینیم.

 

میتوانیم از گوجه فرنگی یا لیموی حلقه شده هم برای دورچین ظرف کنار میگوها استفاده کنیم یا از حلقه های گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای برای کناره های داخلی ظرف استفاده کنیم.

 

 

شبکه تهران برنامه به خانه برمیگردیم

مربی: آقای رنجبر

/ 1 نظر / 277 بازدید
رویا

سلام دریا خانم این دستور برای سالاد است ؟