نکات خانه داری و دانستنیها

نکات خانه داری و دانستنیها

 

یخچال

یخچال قلب آشپزخانه است پس باید در استفاده از آن خیلی دقت کنیم.

سعی کنید طبقات بالایی یخچال را خیلی شلوغ نکنید تا هوا بتواند به راحتی در این طبقات به گردش دربیاید.

اجازه ندهید یخچال شما با برفک زیاد کار کند چراکه برفک باعث میشود موتور یخچال شما ضعیف تر شود. پس اگر دیدید یخچال شما خیلی سریع برفک میزند دو عامل را بررسی کنید: 1- شیوه قرار گرفتن یخچال 2- تراز شدن آن.

ساده ترین روش این است که اگر در یخچال را باز کردید به طور عادی بسته شود.

درجه یخچال را با توجه به فصل تنظیم کنید.

 

طرز نگهداری گل

با استفاده از حالت دهنده های مو یا همان تافت ها میتوانید گلهای طبیعی را که برایتان هدیه می آورند، طوری خشک کنید که رنگ، شکل و حالت آن تغییر نکند.

 

پاک کردن لکه واکس

اگر واکس کفش روی فرش بریزد، واکس را بردارید و بدون اینکه لکه را با دستمال بکشید، مقداری الکل سفید روی آن بریزید و آن را مرطوب کنید و بعد از شامپوی مخصوص فرش استفاده کنید به این ترتیب لکه به راحتی پاک خواهد شد.

 

 

 

 

طریقه مراقبت از انواع کفش

کسانی که کفش کتانی میپوشند دقت کنید اگر میخواهید کفش کتانی خود را گشادتر کنید از روزنامه استفاده کنید بدین ترتیب که روزنامه را خیس کنید و داخل کفش بگذارید به طوری که به دیواره های کتانی فشار بیاورد.

برای پاک کردن کفشهای کتانی میتوان از شامپوی فرش استفاده کرد.

برای پاک کردن کفشهایی که از جنس جیر هستند از یک مداد پاک کن استفاده کنید و خطوط و لکه های روی کفش را پاک کنید. سپس از یک برس نرم مخصوص کفش استفاده کنید به این ترتیب کفش شما همیشه تمیز خواهد بود.

اگر کفش شما از جنس چرم است و آن را شستشو دادید آن را کنار بخاری یا شومینه خشک نکنید بلکه از روزنامه استفاده کنید. چند تکه روزنامه را داخل کفش قرار بدهید تا رطوبت کفش گرفته شود.

 

چند ماسک برای حفظ نرمی و طراوات پوست :

1- آب خیار را به همراه خامه مخلوط کنید و اجازه بدهید به مدت نیم ساعت روی پوستتان باقی بماند سپس آن را به وسیله آب ولرم یا گلاب بشویید.

2-کرفس و خیار و کاهو را خوب مخلوط کنید و چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه بگذارید روی پوست بماند سپس با آب ولرم بشویید و از لطافت و نرمی پوست خود لذت ببرید. نیازی نیست حتما از سبزیهای تازه استفاده کنید بلکه هر سبزی که در یخچال دارید میتوانید از آن استفاده کنید.

3- بهترین ماسک برای پوستهای چرب ماسک گلابی است. یک عدد گلابی تازه را خرد کنید و به صورت حلقه درآورید و آن را روی پوست خود قرار بدهید.

 

شبکه تهران برنامه به خانه برمیگردیم

خانم امامی

/ 0 نظر / 41 بازدید